top of page
Key in the Lock

Časté otázky

Vítejte v centru nápovědy. Zde uvádíme některé z nejčastěji kladených otázek od našich klientů. Snažili jsem se zahrnout vše, o čem si myslíme, že Vás zajímá. Zajímá-li Vás ale něco jiného neobávejte se nás kontaktovat, uděláme vše pro to, abychom Vám pomohli.

Jaká je výše provize při nákupu nemovitosti?

Za  zprostředkování koupě nemovitosti účtujeme 3 % z kupní ceny bez DPH.

Jak vyhledat potenciálního kupce nemovitostí?

Potencionálního kupce vyhledáme podle typu nabídky. Po prohlídce nemovitosti Vám doporučíme obvyklou prodejní cenu. Následně Vám představíme nejlepší strategii za účelem propagace nabízené nemovitosti - inzerce na realitních serverech, umístění reklamního poutače, inzerce v tisku, případně v dalších médiích.

Potřebuji také právníka?

Přímo pro naši společnost pracuje právník specializující se na oblast nemovitostí. Veškerý právní servis je tak zahrnut v provizi za zprostředkování. Výjimkou je případ, pokud pro úschovu kupní ceny zvolíte svého advokáta nebo notářskou úschovu, v tomto případě bude nutné počítat s úhradou přímo zvolenému advokátovi nebo notáři, Tyto služby Vám pochopitelně také umíme zajistit. V poslední době nabízí ekvivalent této služby také řada bank, které poskytují hypoteční úvěr. 

Jakým způsobem probíhají prohlídky nabízené nemovitosti?

Po domluvě na termínu prohlídky Vaší nemovitosti náš specialista přijede na místo, nemovitost nafotí, případně natočí na video tak, aby případný zájemce mohl nemovitost vidět, ještě dříve, než se rozhodne závazně nemovitost navštívit osobně.  Šetříme tak prodávajícímu čas na prohlídky klientů, kteří mají skutečný zájem.  Na místě dohodneme časy a termíny možných prohlídek a my následně na tyto termíny směrujeme případné zájemce. Intervaly mezi zájemci volíme cca po 30-60 minutách, podle dohody s Vámi tak, abychom co možná nejméně zasahovali do chodu Vaší domácnosti a také podle počtu zájemců na ten který konkrétní termín.  O prohlídce vyhotovujeme záznam, který slouží následně pro prodávajícího, jako přehled o zájemcích, jejich stanovisku, či případnému zájmu.

Jaký je postup v případě tipování klienta a kdy obdržím odměnu za tip?

Stačí vyplnit kontaktní formulář a poslat alespoň telefonické spojení na klienta. My budeme klienta kontaktovat nejpozději do 24 hodin a vás následně informovat o výsledku. Provizi obdržíte do 30 dnů po realizaci vámi natipovaného obchodu na účet který si sami určíte.

Jaký servis od nás prodávající může očekávat?

- obstaráme aktuální výpis z katastru nemovitostí a snímek katastrální mapy, abychom ověřili všechny právní aspekty spojené s prodejem nemovitosti;

- jednání se zájemci, organizace a zajištění prohlídek nemovitostí se zájemci;

- organizační podporu při jednání smluvních stran nezbytnou k uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní a smlouvy kupní nebo smlouvy o převodu družstevního podílu  v bytovém družstvu, případně smlouvy o úschově;

- vypracování dohody o složení blokovacího depozita s kupujícím a převzetí blokovacího depozita maximálně do výše provize za zprostředkování,
- zajištění přípravy standardní smluvní dokumentace nezbytné pro realizaci obchodu  

- zajištění podání návrhu na vklad vlastnického práva k nemovitosti včetně zajištění úhrady správního poplatku;

- organizaci předání nemovitostí včetně odečtu měřidel a vypracování předávacího protokolu.

- ověření bonity kupujícího, zprostředkování hypotečního úvěru pro kupujícího

Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Zavolej nebo se zeptejte prostřednictvím našeho formuláře.

bottom of page